KARBON PEELİNG

KOZMETİK CİLT BAKIMI

  • Yenişehir Mahallesi Ziya Tıkıroğlu Caddesi, 13. Sk. No:15, 20100 Merkezefendi
  • +90 258 213 65 66
  • info@dolphinmed.com.tr

Karbon Peeling (Lazer İle Cilt Gençleştirme-Lazer İle Leke Tedavisi)

   Lazer yöntemleri cilt sağlığı ve güzelliği için de kendisine yer edinmiş durumda. Karbon peeling uygulaması da bu son yeniliklerden bir tanesi.
   Karbon peeling uygulaması son dönemlerin en popüler lazerle cilt yenileme işlemlerinden .Yöntem birçok avantajı da beraberinde getiriyor ve dolayısıyla tedaviye olan rağbet de gün geçtikçe artıyor.  

Karbon peeling nedir ?
   Karbon peeling, bir çeşit lazerle yüz yenileme ve gençleştirme işlemidir. Lazerle cilt soyma ve fraksiyonel lazer yöntemlerinden en büyük farkı ise deri üzerinde yara ve kabuklanma bırakmadan,kişileri günlük yaşamlarından koparmadan cilt gençleştirme işlemi yapabilmesidir.Karbon peeling ile aynı seansta bir çok cilt sorununa çözüm yaratılabilmekte.

Tedavi nasıl uygulanır ?
   Karbon peeling uygulaması öncesi yüz bölgesi temizlenir ve karbon solüsyonu cilde uygulanır. Solüsyon uygulaması sonunda lazer uygulaması başlar. Lazer ile karbon solüsyonunun cilt  altına girmesi sağlanır. İkinci aşamada.tüm karbon yapılar temizlenir.Non-ablatif adını verdiğimiz cilt gençleştirme işlemi uygulanır. Uygulama esnasında ağrı-acı hissedilmez. Uygulama alanlarında yaklaşık 2-3 saat süren bir kızarıklık oluşur ve bu kızarıklık sonrasında kendiliğinden kaybolur.

Karbon Peeling Tedavileri
   Karbon peeling yüz bölgesini ilgilendiren birçok şikayetin tedavisinde kullanılsa da tedavi edici etkileri şu şekildedir;

 

•   Aktif akne (sivilce) tedavisi

•   Orta yaş kırışıklıklarının tedavisi

•   Yüz bölgesindeki lekelerin tedavisi

•   Eski sivilce izlerinin tedavisi

•   Gözenek sıkılaştırma 
 

Karbon Peeling Tedavisinde Kullanılan Lazerler

   Q switched Nd:Yag lazerleridir. Bu lazerin en önemli özelliği saniyenin binde biri büyüklüğünde atış yapabilme ve cilt üzerinde hasar bırakmadan derin dokuları tedavi edebilme yetisidir.

Kaç Seans Tedavi Gerekir ?

   Karbon peeling uygulamaları 6-8 seans olacak şekilde planlanır. İlk tedaviler 7-15 günde bir, diğer tedaviler ayda bir olacak şekilde devam edilir. Dolayısıyla uygulama sayısı kişinin ve tedavi edilecek yüzeyin özelliklerine göre değişir.

Karbon Peeling ve Cilt Bakımı
 
Son yıllarda cilt bakımı amacıyla uygulanan tedaviler terkedildi ve yerlerini yeni yöntemler aldı. Bu yöntemlerin en yenileri karbon peeling ve  cilt yenileme sistemleridir.Dolayısıyla karbon peeling aynı zamanda bir cilt bakımı uygulaması da yapabilmektedir ve klasik bir cilt bakımında onlarca seans uygulamada görülen etkiler, belki de çok daha fazlası 1-2 seansta alınabilmektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar

   Karbon peeling uygulamalarının ilk sonuçları 2-3 hafta sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Lazerle yapılan bu işlem aslında cilt altı dokuları tedavi etmektedir ve bu dokuların tedavi edildiğinin cilt üzerinde görülmesi ancak bu dönemde ortaya çıkmaktadır. Tekrar eden uygulamalarda etkisi giderek artmaktadır. Birkaç uygulama sonrasında cildin daha parlak ve ferah bir görünüm kazandığı görülebilir.

Karbon Peeling Avantajları Nelerdir

•   Her mevsim uygulanabilir. Böylece yaz aylarında kullanılamayan diğer lazer işlemlerinin dezavantajından kurtulmuş oluruz

•   Uygulamalarda ağrı-acı hissi yoktur

•   Uygulama sonrasında kabuklanma ve yara oluşmaz. Kişi sosyal hayattan alıkonulmaz

•   Karbon peeling esmer cilt yapısındaki kişiler için de uygudur.

•   Tedavisi zor cilt lekelerini birkaç seansta tedavi eder.